خانه / برق و الکترونیک / برد فلش خور / برد فلش‌خور USB به AUX ضبط ۱۲ ولت آموزش نصب

برد فلش‌خور USB به AUX ضبط ۱۲ ولت آموزش نصب

برد فلش‌خور USB به AUX ضبط ۱۲ ولت

در این جستار ( مطلب ) آموزشی موضوع فلش‌خور کردن ضبط ماشین و ضبط خانگی کاست و سی‌دی خور با پنل برد فلش‌خور ۱۲ ولت و روش‌های USB خور کردن انواع ضبط ماشین یا ضبط خانگی و سینمای خانگی می‌پردازیم و البته چگونگی خرید و تهیه کالاهای مورد نیاز برای این کار از طریق لینک فروشگاه‌های معتبر اینترنتی دارای نماداعتماد وزارت صنعت می‌پردازیم. ( در آخر همین مطلب لینک‌های خرید اینترنتی و تلگرامی و شماره تماس فروشگاه‌ها درج شده است )
این کیت USB ضبط یا بردهای الکترونیکی قیمت بسیار ارزانی دارند و ممکن است با همین بهای اندک بتوان یک سیستم‌صوتی قدرت‌مند را نجات داد یا به‌زبان دیگر به تازه‌ترین فناوری‌های روز مجهز کرد.

انواع برد فلش‌خور ضبط
انواع برد فلش‌خور ضبط

پنل برد فلش‌خور ۱۲ ولت چیست ؟

در کل ما دو نوع ضبط قدیمی داریم ( فرقی نمی‌کنه ضبط خانگی باشه یا پخش خودرو ). ضبط های دارای ورودی فیش مادگی AUX یا همون فیش هدفون و ضبط‌هایی که همین فیش ورودی را هم ندارند.
هر دوگونه‌ی این ضبط‌های قدیمی فلش‌خور نیستند و تنها کاست یا cd روشون قابل اجرا هست. یعنی در واقع دارای پورت یو اس بی برای اتصال فلش مموری و پخش موزیک و فایل‌های mp3 و… نیستند.
کاری که برد فلش خور ۱۲ ولت انجام می‌ده این هست که می‌تونه این ضبط های قدیمی رو USB فلش‌خور کنه و در نتیجه شما به سادگی آمپلی‌فایر ضبط و باند و سیستم‌صوتی خودتون رو با یک هزینه اندک USB خور کردین.

فلش‌خور کردن ضبط معمولی با کیت USB

در آغاز می‌پردازیم به موضوع فلش خور کردن ضبط ماشین و ضبط خانگی قدیمی. برای فلش خور کردن پخش ماشین ( فرقی نمی‌کنه چه ماشینی باشه! ) یا ضبط خانگی شما نیاز دارید در آغاز یکی از انواع برد فلش‌خور رو خریداری کنید. این کیت‌های الکترونیکی انواع‌ گوناگونی دارند که شما باتوجه به نیاز خود باید یکی از اون‌ها رو بخرید.
همگی این بردها به شما یک خروجی سه سیم استریو aux می‌دهند. این خروجی صدا از پخش‌کننده یا Player شما است که باید به ورودی ضبط شما متصل شود. همچنین همگی این بردها دارای برق ورودی ۵ ولت تا ۱۲ ولت هستند. یعنی شما می‌تونید برق ۵ تا ۱۲ ولت رو بهشون بدین.

آموزش تصویری فلش‌خور کردن پخش ماشین

دوگونه ضبط ماشین قدیمی بدون ورودی USB موجود است که ما به آموزش نصب برد فلش خور برای هردو حالت می‌پردازیم.

نصب روی پخش ماشین با ورودی AUX

اگر ضبط شما دارای ورودی aux یا همان جک نری ۳٫۵mm است کار ساده است. ( ۱ برد فلش‌خور + فیش نری AUX از لینک‌های درج شده در این پست خریداری کنید. مراحل زیر را گام به گام پیش بروید:

۱- سوکت خروجی صدا ( ۳ سیم + ۱ سیم قرمز آنتن رادیو fm ) را به ورودی سوکت روی برد متصل کنید.

نصب خروجی AUX برد فلش خور
نصب خروجی AUX برد فلش خور

۲- پایه‌های فیش نری AUX سرسیم را به سه سیم خروجی صدا لحیم کنید. ( اگر فیش نری AUX سیم‌دار خریداری کرده‌اید سیم‌ها را به یکدیگر لحیم کنید یا دور هم بپیچید و چسب برق بزنید.)

اتصال فیش نری AUX به سیم خروجی صدا برد فلش خور
اتصال فیش نری AUX به سیم خروجی صدا برد فلش خور

۳- پایه‌های سوکت برق را به جایگاه ورودی روی کیت متصل کنید و با دقت فراوان سیم برق ۱۲ ولت ماشین یا ( آداپتور ۱۲ ولت ۱ آمپر ) را به قطب مثبت ( سیم قرمز ) و قطب منفی ( سیم سفید ) متصل کنید.( پشت کیت رو نگاه کنید اون‌جا که نوشته شده GND یه معنی قطب منفی برق ماشین و اون‌جا که نوشته شده ۵V یا ۱۲V یعنی قطب مثبت برق خودرو )

اتصال کانکتور ورودی برق به پنل 12 ولت فلش خور
اتصال کانکتور ورودی برق به پنل ۱۲ ولت فلش خور
قطب مثبت برق کیت USB فلش خور
قطب مثبت برق کیت USB فلش خور

۴- پنل را به وسیله‌ی جای پیچ در دو طرف، در هرجایی از داشبورد یا درون ضبط یا… خودرو که دوست دارید نصب کنید. از این پس به سادگی با وارد کردن USB فلش مموری یا کارت حافظه TF یا حتی اتصال گوشی موبایل و تبلت با کابل صدای ۲ سر نری AUX می‌توانید موسیقی را از طریق برد فلش‌خور پخش کنید.

برد فلش خور برای ضبط پراید- از نوع بلوتوث دار
برد فلش خور برای ضبط پراید- از نوع بلوتوث دار

نصب روی پخش ماشین بدون ورودی AUX

اگر ضبط ماشین شما علاوه بر نداشتن ورودی یو اس بی، ورودی AUX هم ندارد در نتیجه کمی کار سخت‌تر می‌شود هرچند باز هم اهمیتی ندارد و می‌توان این ضبط را نیز USB خور کرد. برای این کار گام‌های زیر را به ترتیب پیش بروید:

کانکتور ۴ سیم ( ۳ سیم صدا استریو + آنتن رادیو اف ام ) را به سوکت ورودی روی کیت وارد کنید. سپس سه سیم خروجی صدا را توسط متخصص و تعمیرکار صوتی تصویری به پایه‌های IN آی‌سی آمپلی‌فایر درون ضبط لحیم کنید. ( خود شما هم اگر با دقت کار کنید می‌توانید ضبط را باز کنید شماره IC آمپلی یعنی بزرگ‌ترین IC را پیدا کنید و از اینترنتی دیتاشیت آن را بیابید و… ولی اگر آشنایی ندارید با یک هزینه کم کار را به متخصص بسپارید.

سیم دوتایی کانکتور برق را به سوکت روی کیت پنل وارد کنید. مراحل مربوط به اتصال سیم برق که در بالا ذکر شد را انجام دهید.

پنل را در جای مناسب و دل‌خواه نصب کنید و از موسیقی با کیفیت عالی لذت ببرید.

آموزش نصب برد فلش‌خور روی ضبط خانگی

فلش‌خور کردن ضبط معمولی خانگی نیز درست همانند ضبط ماشین است. ضبط های خانگی قدیمی باندها و بلندگوها و آمپلی‌فایرهای قدرتمندی دارند و تبدیل ضبط معمولی به فلش خور یک کار خردمندانه به‌نظر می‌رسد. تنها تفاوت در این است که در خانه برق ۱۲ ولت در دسترس نیست و باید برای تامین برق برد فلش خور از آداپتور استفاده کرد.
همچنین اگر قرار است از این دستگاه برای مصارف خانگی بهره برد بهتر است از نوع جعبه دار که بسیار شکیل‌تر و کاراتر و قابل جابه جایی و پرتابل است بهره ببرید. ( توجه کنید که به تازگی مدلی از پلیر ۲۲۰ ولت فلش خور نیز به بازار اومده که مستقیم به برق ۲۲۰ وصل می شه و گزینه بهتری هست برای کسانی که مصارف خانگی دارند. )
برای نصب برد فلش‌خور روی ضبط خانگی معمولی کاست خور و cd خور تنها کافی است یک آداپتور ۱۲ ولت ۲ آمپر نیز همراه با برد فلش خور ( از هر نوع ) تهیه کنید و همگی مراحل نصب را همانند بالا و مانند ضبط ماشین پیش بروید. فقط به جای برق ماشین برق آداپتور را به سیم ورودی برق کیت پنل فلش خور وصل کنید.

آموزش نصب برد فلش خور ضبط
آموزش نصب برد فلش خور ضبط

انواع پنل فلش‌خور ضبط

برد فلش‌خور انواع گوناگونی دارد. حتی نوع برد فلش خور بلوتوث دار و تصویری و… نیز موجود است که شما باید بسته به نیاز خود یکی از آن‌ها را خریداری کنید. در زیر همگی انواع این دستگاه‌ها همراه با لینک خرید و یک توضیح کوتاه برای شما ارائه شده است که از طریق لینک‌های درج شده می‌توانید به تصاویر و اطلاعات فنی آن‌ها دسترسی پیدا کنید و حتی به صورت آنلاین خرید انجام دهید و با پست درب منزل تحویل بگیرید:

برد فلش خور USB به AUX معمولی ۱۲V

دارای ریموت کنترل – رادیو FM – ورودی درگاه یو اس بی – ورودی کارت حافظه TF – ورودی aux

خرید: پنل برد فلش خور USB به AUX 12V

پنل برد فلش خور USB به AUX
پنل برد فلش خور USB به AUX
برد فلش خور USB رکورد و میکروفن‌دار

دارای میکروفن جهت ضبط صدی اطراف روی فلش – ریموت کنترل – رادیو FM – ورودی درگاه یو اس بی – ورودی کارت حافظه TF – ورودی aux

خرید: برد فلش خور USB رکورد و میکروفن‌دار

برد فلش خور 12 ولت رکورد دار
برد فلش خور ۱۲ ولت رکورد دار
پنل فلش خور بلوتوث دار

دارای گیرنده بلوتوث برای پخش موسیقی بیسیم بلوتوس از روی گوشی موبایل، تبلت، لپ‌تاپ و… – ریموت کنترل – رادیو FM – ورودی درگاه یو اس بی – ورودی کارت حافظه TF – ورودی aux

خرید: پنل فلش خور بلوتوث دار

پنل فلش خور بلوتوث دار
پنل فلش خور بلوتوث دار
پنل فلش خور ۵ ولت تصویری

دارای توانایی پخش فایل‌های ویدیویی و تصویری – خروجی تصویر AV برای ال سی دی ماشین یا تلویزیون و … – ورودی برق ۵ ولت ( قابل تبدیل به ۱۲ ولت با رگولاتور )- ریموت کنترل – رادیو FM – ورودی درگاه یو اس بی – ورودی کارت حافظه TF – ورودی aux

خرید: پنل برد فلش خور تصویری ۵ ولت

پنل برد فلش خور تصویری 5 ولت
پنل برد فلش خور تصویری ۵ ولت
برد فلش خور جعبه دار کوچک

دارای جعبه چوبی شکیل – سیم خروجی متصل به فیش AUX آماده – سیم ورودی برق لحیم‌شده – ریموت کنترل – رادیو FM – ورودی درگاه یو اس بی – ورودی کارت حافظه TF – ورودی aux

خرید: برد فلش خور جعبه دار کوچک

برد فلش خور جعبه دار کوچک
برد فلش خور جعبه دار کوچک
برد فلش خور جعبه دار بزرگ معمولی

دارای جعبه فلزی محکم و شکیل – رقص نور – ورودی برق با فیش آداپتوری – آنتن ویژه رادیو – خروجی صدا با فیش AUX – ریموت کنترل – رادیو FM – ورودی درگاه یو اس بی – ورودی کارت حافظه TF – ورودی aux

خرید: برد فلش خور جعبه دار بزرگ معمولی

برد فلش خور جعبه دار بزرگ معمولی
برد فلش خور جعبه دار بزرگ معمولی
پنل فلش خور جبعه دار بزرگ بلوتوث دار

دارای گیرنده بلوتوث جهت پخش موسیقی بیسیم از موبایل، تبلت، لپ‌تاپ و… – جعبه فلزی محکم و شکیل – رقص نور – ورودی برق با فیش آداپتوری – آنتن ویژه رادیو – خروجی صدا با فیش AUX – ریموت کنترل – رادیو FM – ورودی درگاه یو اس بی – ورودی کارت حافظه TF – ورودی aux

خرید: پنل فلش خور جبعه دار بزرگ بلوتوث دار

پنل فلش خور جبعه دار بزرگ بلوتوث دار
پنل فلش خور جبعه دار بزرگ بلوتوث دار

بهترین برد فلش خور برای من کدام نوع است ؟

این انتخاب کمی سخت است ولی باتوجه به شرایط ما پیشنهادهایی برای شما داریم که می‌توانید بررسی کنید و گزینه‌ای که مورد تایید شما است را خریداری کنید. ( می تونید با شماره تلفن‌های درج شده هم تماس بگیرید و از کارشناسان فروشگاه مشاوره رایگان بخواید )

شماره تلفن ها: ۰۹۲۱۷۹۸۹۵۳۳  – ۰۷۱۳۲۲۸۹۶۱۷  تلگرام: ۰۹۲۱۶۰۱۲۴۸۹

برد فلش خور برای ضبط ماشین

به صورت کلی بردهای فلش خور بدون جعبه، به دلیل اندازه کوچکتر و قیمت ارزان‌تر برای استفاده ضبط ماشین مناسب‌تر هستند و می‌توان آن‌‎ها را مستقیم به برق ماشین متصل کرد و در هرجایی از داشبورد ماشین جا داد.

برد فلش خور برای ضبط و سیستم خانگی

برای استفاده از پنل فلش خور در خانه بهتر است از نوع جعبه دار استفاده شود. ممکن است شما بخواهید با برد فلش خور بلوتوث دار سینمای خانگی خود را بلوتوث دار کنید یا ضبط قدیمی خود را فلش خور کنید. برای این کار استفاده از بردهای فلش خور جعبه دار بسیار بهتر و شکیل تر و کم دردسرتر است.

همچنین ببینید

پریز تایمر دار برق

آموزش تصویری تنظیم تایمر برق یا پریز تایمردار

در این جستار آموزشی به موضوع آموزش تصویری همراه با عکس چگونگی تنظیم و استفاده …

20 دیدگاه

 1. عالی. بهترین و کامل ترین مطلب آموزشی. لینک های خرید هم معتبر و با بهترین قیمت بود

 2. تو زمینه ای که فعالیت میکنید جزو بهترین سایت ها هستید.

 3. سلام خسته نباشید اسپیکر من یه ترانز داره که سه سیم،خروجی داره احتمالا ۲۴ ولته و اینکه برد فلشخور منو سوزوند چکار باید بکنم مرسی

 4. سلام میشه لینک داخل مطلبو چک کنید.برای من مشکل داشت.ممنون

 5. سلام…باند تکی هم میشه فلش خور کرد(بدون ضبط)

 6. سلام من این بردرو به آمپلی هفت وات وصل کردم و آداپتور ولی یه ویز ویز تو بلندگو همش شنیده میشه دلیلش چی میتونه باشه؟

 7. سلام چطور میتونم با شما تماس برقرار کنم
  توی تلگرام یا شماره تماس اگه میشه به ایمیل من بزنید ممنون
  Azizi.mh.27@gemil

  • درود بر شما

   با شماره های پشتیبانی درج شده در پست تماس بگیرید اگر درباره ی برد USB پرسشی و … دارید یا اینکه می تونید همین جا مطرح کنید

 8. ممنون از پاسخ سریع و سایت خوبتون
  یک ظبط ۲۴ولت به اسم اویکو مال کامیون با icبه شمارهSTA120D میخاستم بببنم سه سیم auxرو به کدام پایه پایه ها نصب کنم و از نظر تامین تغذیه برد که ۱۲هست مشکلی ندارم ولی میخاستم ببینم ظبط ۲۴ولت هست مشکلی نیست. در ضمن شماره های پشتیبانی رو پیدا نکردم

 9. سلام
  همه اینا تو یک جا باشه بهتر به این فکر کنید میشه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده + پنج =