خانه / برق و الکترونیک / برد فلش خور / برد فلش‌خور ضبط ماشین راهنمای خرید کیت USB پلیر

برد فلش‌خور ضبط ماشین راهنمای خرید کیت USB پلیر

انواع برد فلش‌خور و راهنمای خرید نوع مناسب

برد فلش‌خور انواع گوناگونی دارد و گاه انتخاب و خرید برد فلش‌خور برای خریداران مشکل می‌شود. دسته‌بندی این کیت‌های USB پلیر می‌تواند به صورت‌های گوناگونی انجام شود که ما در این بخش کوشش می‌کنیم این دسته‌بندی‌های گوناگون را انجام دهیم تا شما ساده‌تر بتوانید انتخاب خود را انجام دهید و از طریق لینک‌های درج شده در این پست اقدام به خرید برد فلش‌خور نمایید. در پایان پس از خواندن این مقاله اگر پرسشی داشتید می‌توانید در بخش نظرات مطرح کنید.

جعبه‌دار و بدون جعبه

به صورت کلی باید این دستگاه را به دو دسته‌ی جعبه‌دار و بدون جعبه تقسیم یا بخش‌‎بندی کرد. مدل‌های بدون جعبه در واقع یک کیت الکترونیکی هستند که دارای یک پنل داشبوردی متشکل از ورودی‌های پورت کانکتور مادگی USB و کارت حافظه TF و مادگی AUX و دکمه‌های کنترل پخش موسیقی هستند. مدل‌های جعبه‌دار نیز دارای همین امکانات + یک جعبه چوبی یا فلزی است.

برد یو اس بی ضبط
برد یو اس بی ضبط

ولتاژ ورودی برق

این مورد یعنی ولتاژ ورودی برق نیز به صورت کلی سه گونه دارد که هر کدام از این گونه‌ها ویژه‌ی کاربری خاصی هستند. برخی برای استفاده خانگی و برخی برای ماشین کاربرد بهتری دارند هرچند می‌توان از هر کدام برای هریک از این کاربری‌ها بهره برد. ۱- برد فلش خور با برق ورودی ۵ تا ۱۲ ولت ۲- برد فلش خور با برق ورودی ۵ ولت ۳- برد فلش‌خور با برق ورودی ۲۲۰ ولت شهری

برد تصویری و بلوتوث‌دار

از دیگر ویژگی‌های این کالاها می‌توان به امکانات آن‌ها اشاره کرد. برخی از امکانات مانند ورودی USB و AUX و مموری TF و رادیو FM و ریموت‌کنترل امکانات مشترکی است که همگی دستگاه‌ها دارند. اما برخی دیگر از امکانات مانند توانایی پخش فایل‌های ویدیویی و خروجی AV تصویر، یا توانایی پخش موسیقی بیسیم با بلوتوث گوشی موبایل، تبلت و رایانه، و یا توانایی ضبط صدای اطراف امکانات افزوده‌ای است که بسته به نیاز خریدار و کاربر می‌تواند برگزیده و انتخاب شود.

آمپلی‌فایر دار و بدون آمپلی‌فایر

بیش‌تر این کالاها و پنل‌های داشبوردی USB به AUX فلش‌خور بدون آمپلی‌فایر هستند. یعنی برای این‌که صدای پخش شده‌ی خروجی از این دستگاه را بتوانیم روی بلندگوی سیستم‌صوتی ماشین یا ضبط کاست‌خور و سی‌دی خور قدیمی خانگی، یا از طریق بلوتوث موبایل و تبلت و… روی ضبط ماشین، سینمای‌خانگی و.. گوش بدهیم، نیاز است که سیم خروجی صدای برد فلش‌خور به ورودی ضبط یا آمپلی‌فایر متصل شود و سپس خروجی ضبط و آمپلی به بلندگو متصل شود. اما برخی از این بردهای فلش خور دارای آمپلی‌فایر تقویت صدا نیز هستند.

انواع برد فلش‌خور USB به AUX
انواع برد فلش‌خور USB به AUX

فلش‌خور و بلوتوث‌دار کردن ضبط و سینمای خانگی

فلش‌خور کردن ضبط و بلوتوث‌دار کردن آن اگر استفاده‌ی خانگی دارد می‌تواند انتخاب ما را محدود کند. از آن‌جایی که برق منزل ۲۲۰ ولت است و معمولا برای استفاده‌های خانگی نیاز به ظاهر شکیل و جعبه برای کیت USB است بهتر است که یکی از این گزینه‌ها انتخاب شود. ( هر کدام از این موارد نوع بلوتوث‌دار و بدون بلوتوث دارند )

پلیر ۲۲۰ ولت فلش‌خور

اگر ورودی ضبط یا سینمای خانگی شما ۲ فیش AV است بهتر است که از پلیر ۲۲۰ ولت فلش خور استفاده کنید. چون همراه با خود یک کابل مرغوب ۲ به ۲ صدا داشته و خروجی آن به صورت ۲ فیش AV است و نیازی به استفاده از تبدیل ۲ به ۱ صدا AUX و آداپتور ۲۱ ولت نیست. ( البته این نوع قیمت بالاتری دارد )

برد فلش‌خور جعبه‌دار چوبی

اگر ضبط یا سینمای‌خانگی و.. شما دارای ورودی فیش AUX تکی ۳٫۵mm است بهتر است مدل جعبه‌دار چوبی یا فلزی را خریداری کنید. مدل چوبی قیمت کمتری دارد و خروجی صدا را به صورت یک سیم صدا آماده که به یک فیش AUX 3.5 تکی منتهی می‌شود به کاربر ارائه می‌دهد. برق آن نیز از طریق اتصال سیم‌های ورودی برق به آداپتور ۱۲ ولتی که همراه با آن باید تهیه کنید تامین می‌شود.

برد فلش‌خور جعبه‌دار فلزی

اگر می‌خواهید این پخش‌کننده موسیقی دارای جعبه فلزی شکیل، آنتن رادیو قوی، دکمه‌ی روشن و خاموش، ورودی آداپتوری به صورت فیش مادگی آداپتور باشد نوع جعبه‌دار فلزی را تهیه کنید که البته قیمتی بالاتر از نوع جعبه‌دار چوبی دارد.

فلش‌خور کردن ضبط ماشین

برای فلش‌خور کردن ضبط خودرو از همگی این موارد ( به جز مدل ۲۲۰ ولتی ) می‌توان بهره برد. یعنی حتی مدل‌های دارای جعبه‌ی چوبی و فلزی هم به دلیل برق ورودی ۱۲ ولتی که دارند می‌توانند درون اتومبیل استفاده شوند. اما به صورت کلی بهتر است که برای این‌که هم هزینه کم‌تر باشد و هم دستگاه جای زیادی نگیرد یکی از مدل‌های بدون جعبه استفاده شود. این مدل‌ها شامل این موارد هستند: مدل معمولی-مدل رکورددار-مدل تعویض پوشه‌دار-مدل برد USB خور بلوتوث‌دار– مدل تصویری-تصویری بلوتوث‌دار- مدل جاکاست- مدل داشبوردی پژویی

موزیک پلیر فلش خور 220 ولت
موزیک پلیر فلش خور ۲۲۰ ولت

فلش‌خور کردن ضبط پژو: اگر خوردو شما پژو است برد فلش‌خور پژویی بهترین گزینه برای شما است. این مدل قابلیت تعویض پوشه دارد، اندازه‌ای دقیقا برابر با ساعت داشبورد پژو دارد و کاربر می‌تواند با بیرون آوردن ساعت پژو از جای خود این برد را جای آن قرار داده، اتصال برق از طریق پین‌های پشت جعبه برقرار شده و نیازی اتصال برق به سیم نیست و البته این مدل دارای ساعت دیجیتال خودرو تایمر است.

فلش‌خور کردن دیگر خودروها: برای فلش‌خور کردن ضبط دیگر ماشین‌ها بسته به نیاز خود ( تعویض پوشه، بلوتوث، پخش ویدیو، رکورددار، اندازه نوار کاست و …) یکی از انواع بردهای فلش‌خور را خریداری کنید. مثلا مدل جاکاست دقیقا به اندازه‎ی یک نوار کاست در نظر گرفته شوده است و درون ضبط جا می‎‌گیرد. دیگر مدل‌ها یا باید جای درایور CD درون ضبط قرار بگیرند یا یک حفره‌ی کوچک در داشبورد ماشین یا هر نقطه‌ی دیگر ایجاد شده و پنل USB پلیر مورد نظر درون آن قرار گرفته و سپس پیچ شود.

ساخت اسپیکر خانگی و سیستم‌صوتی آمپلی ماشین

ساخت اسپیکر خانگی یا سیستم‌صوتی برای ماشین ماجرایی دیگر است. این بستگی دارد به این‌که جعبه و اندازه‌ی سیستم صوتی به چه اندازه است. شاید نیاز باشد که این پلیر اندازه‌ی بسیار کوچکی داشته باشد پس مدل معمولی گزینه‌ی خوبی است. شاید نیاز به این باشد که حتما تبدیل USB به AUX ما دارای امکان تعویض پوشه یا بلوتوث باشد که در این میان مدل تعویض پوشه‌دار و مدل بلوتوث‌دار کارایی دارد. شاید نیاز به جعبه‌دار بودن باشد که گزینه‌ها مشخص است و…

مدل‌های متنوع کیت USB پلیر فلش‌خور ضبط
مدل‌های متنوع کیت USB پلیر فلش‌خور ضبط

قیمت خرید انواع برد فلش‌خور

برای خرید انواع برد فلش‌خور تخصصی‌ترین و کامل‌ترین تارنما ( سایت ) فروشگاه این دو فروشگاه هستند که شما می‌توانید با کلیک روی لینک‌های زیر به یک فهرست بزرگ از انواع برد یو اس بی پلیر دست پیدا کنید و خرید خود را با بهترین قیمت از این طریق انجام دهید.

کلیک کنید. فروش انواع برد فلش‌خور در فروشگاه چیستا الکترونیک:

  >>> برد فلش خور ضبط <<<

کلیک کنید. خرید انواع برد یو اس بی فلش‌خور در فروشگاه فروهرالکترونیک:

>> برد USB فلش خور ضبط <<<

شماره تلفن پشتیبانی : ۰۹۲۱۷۹۸۹۵۳۳ – ۰۷۱۳۲۲۸۹۶۱۷
شماره تلگرام پشتیبانی: ۰۹۲۱۶۰۱۲۴۸۹
رایانامه رسمی: Info@echista.ir & Info@efarvahar.ir
نشانی تارنما و سایت فروشگاهی: https://efarvahar.ir & https://echista.ir


آموزش نصب برد فلش‌خور

اگر ضبط شما دارای ورودی AUX نیست یا نیاز به آموزش تصویری نصب برد فلش‌خور روی انواع ضبط دارید می‌توانید از این مطلب آموزشی فراگیر استفاده کنید و آن را مطالعه کنید: آموزش نصب و فلش خور کردن ضبط

همچنین اگر تنها قصد شما بلوتوث‌دار کردن سیستم‌های صوتی و ضبط ماشین و .. خود است پیشنهاد می‌شود حتما این مطلب آموزشی فراگیر درباره چگونگی بلوتوث‌دار کردن ضبط و .. را بخوانید: راهنمای خرید دانگل بلوتوث به AUX و USB ضبط خودرو و خانگی

همچنین ببینید

تایمر دیجیتال برق

آموزش تنظیم تایمر دیجیتال برق هفتگی-خرید و قیمت تایمر

در این جستار آموزشی تصویری، به موضوع چگونگی تنظیم و برنامه‌ریزی انواع تایمر دیجیتال برق …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده − یازده =