خانه / برق و الکترونیک / تایمر برق دیجیتال و آنالوگ قطع و وصل خودکار

تایمر برق دیجیتال و آنالوگ قطع و وصل خودکار

در این جستار آموزشی در تارنمای بهترین‌های ایران و شیراز ، به موضوع تایمر برق دیجیتال و آنالوگ و در کل زمان‌سنج و تایمر قطع و وصل خودکار و قابل برنامه‌ریزی برق خواهیم پرداخت. تایمر پریز برق یکی از پُرکاربردترین و سودمندترین ابزارهای الکترونیکی است که در هر خانه، مغازه و فروشگاه، کارخانه و کارگاه، دام‌داری و گلخانه و هرجای دیگری دارای کاربرد است در نتیجه پیشنهاد می‌کنیم در دنباله‌ی این جستار آموزشی به کاربردها و نمونه‌های کاربردی که برای مثال آورده شده با دقت مطالب را بخوانید.

قیمت و خرید تایمر برق دیجیتال و آنالوگ

باید توجه داشته باشید که تایمرها انواع گوناگونی دارند. تایمر آنالوگ به صورت فیزیکی و ۲۴ ساعته قابل برنامه‌ریزی است و تایمر دیجیتال دارای برنامه‌های متنوع هفتگی و روزانه ساعت و دقیقه‌ای است. ما پیش از هر چیز طبق روال کار وبسایت به معرفی دو وبسایت فروشگاه اینترنتی دارای نماد اعتماد الکترونیک وزارت صنعت می‌پرازیم که به صورت آنلاین و تلگرامی اقدام به فروش تایمر دیجیتال برق و آنالوگ می‌کنند.
روشن است که تایمر دیجیتال دارای قیمت بالاتری است و تایمر آنالوگ قیمت کم‌تری دارد.

( آموزش تنظیم و خرید تایمر آنالوگ را در این جا بخوانید: راهنمای تنظیم پریز تایمردار برق آنالوگ

( آموزش تنظیم و خرید تایمر دیجیتال هفتگی را در این جا بخوانید: راهنمای تنظیم تایمر دیجیتال برق هفتگی

خرید تایمر دیجیتال و آنالوگ برق

۱- کلیک کنید برای دیدن تصاویر و مشخصات و خرید از فروشگاه اینترنتی فروهر : تایمر دیجیتال برق

تایمر برق دیجیتال
تایمر برق دیجیتال

۲- کلیک کنید برای دیدن تصاویر و مشخصات و خرید از فروشگاه اینترنتی چیستا : تایمر آنالوگ برق

تایمر برق آنالوگ 24 ساعته
تایمر برق آنالوگ ۲۴ ساعته

تایمر قطع و وصل برق چیست

تایمر را در واقع به زبان شیرین پارسی می‌توان « زمان‌سنج » نامید. تایمر برق یک ابزار الکترونیک دارای کیت درونی است که توانایی برنامه‌ریزی شدن برای قطع و وصل کردن برق دستگاه‌های برقی و الکترونیک در ساعات و دقیقه‌های گوناگون را دارد تا به صورت خودکار و بدون نیاز به نیروی انسانی این دستگاه‌ها را روشن و یا خاموش کند. ( تکرار شونده بدون نیاز به برنامه‌ریزی دوباره )

این زمان‌سنج‌ها دارای تنوع گوناگونی هستند اما به صورت فراگیر دارای ۲ گونه دیجیتال با قابلیت تنظیم به صورت نرم‌افزار و آنالوگ با قابلیت برنامه‌ریزی فیزیکی ( فشار دادن پین ) برای ۲۴ ساعت شبانه‌روز است. نوع دیجیتال از طریق دکمه‌های درج شده قابلیت تنظیم برنامه‌های بسیار متنوع ( یک روز در میان ، هفتگی ، برنامه ریزی بدون روزهای آخر هفته و… ) است و تنظیم کردن آن نیاز به استفاده از راهنمای درون بسته‌بندی دارد. ( جهت خرید و مشاهده اطلاعات و عکس… نوع دیجیتال و انالوگ روی لینک‌هایی که در بالاتر اشاره شد کلیک کنید تا به صفحه محصول هدایت شوید )

تایمر برق چگونه کار می‌کند

شیوه‌ی کارکرد هر دوگونه‌ی زمان‌سنج قطع و وصل برق یک‌سان است. در واقع تایمر با داشتن یک پریز ورودی دوشاخه ( از طرف دستگاه‌های برقی ) و داشتن یک دوشاخه‌ی خروجی جهت اتصال به پریز برق ۲۲۰ ولت شهری یا ولتاژهای دیگر نقش یک میانجی را بازی می‌کند. یعنی واسطه‌ای است میان دستگاه‌های برقی و پریز برق و در زمان مشخص شده جریان برق را آزاد و در هنگام تعیین شدن جریان برق را خاموش می‌کند.

موارد استفاده از تایمر پریز برق

به دلیل ماهیت این دستگاه در واقع نمی‌توان یک محدوده‌ی کوچک کاربرد را برای آن در نظر گرفت. از آن‌جایی که این دستگاه با دستگاه‌های برقی کار می‌کند می‌تواند یک گستره‌ی بزرگ به بزرگی انواع دستگاه‌های برقی و الکترونیکی داشه باشد. یعنی شما به وسیله‌ی این ابزار می‌توانید کنترل کنید که هر دستگاه برقی در چه ساعت و دقیقه‌ای از شبانه‌روز روشن و یا خاموش شود و این موضوع برای همیشه تکرار شود. اما به صورت کلی این وسیله در مواردی که در دنباله‌ی مطلب اشاره خواهیم کرد بیش‌تر کاربرد دارد.

تایمر قطع و وصل برق
تایمر قطع و وصل برق

تایمر برق و استفاده در خانه، اداره و شرکت

از این دستگاه در خانه می‌توان استفاده‌های گوناگون کرد. یک نمونه‌ی ساده این‌که در فصل گرم تابستان یا نیمه‌های بهار می‌توان با قرار دادن این تایمر بر سر راه برق کولر تنظیم کرد که کولر در ساعت معین و پس از خواب به صورت خودکار خاموش شود. یا در نمونه دیگر در هنگام مسافرت می‌توان مشخص کرد که یک عدد لامپ و رادیو برد فلش‌خور در ساعت معین روشن و خاموش و دوباره روشن و خاموش شود تا بتوان تا اندازه‌ای به سارقان یادآوری کرد که کسی در خانه حاضر است!
در ادارات دولتی و شرکت‌ها نیز همین ماجرا وجود دارد و کاربرد این دستگاه می‌تواند به همگی دستگاه‌های برق درون خانه یا اداره و شرکت گسترش یابد.

تایمر برق برای روشنایی اماکن تجاری و کارخانه

هر فروشگاهی دارای نورپردازی است و احتملا همگی فروشگاه‌ها و مغازه‌ها دارای ویترین برای نمایش کالاهای خود هستند. مجتمع‌های تجاری بزرگ و کوچک و اماکن تجاری نیز دارای نورپردازی بوده و کارخانجات و سوله‌های تولیدی نیز در ساعات معین نیاز به روشن شدن برق روشنایی دارند. کوتاه سخن این‌که بسنده ( کافی ) است برق ورودی این نورپرازی‌ها و لامپ‌ها و چراغ‌ها به ورودی تایمر متصل شود تا دستگاه به صورت خودکار در زمان مشخص آن‌ها را روشن و در زمان معین خاموش کند تا در درازمدت از هدر رفت انرژی جلوگیری شود و البته موارد سودمند دیگری که این ماجرا خواهد داشت و در حوصله‌ی این جستار نیست.

پریز تایمر برق دیجیتال
پریز تایمر برق دیجیتال

تایمر قطع و وصل برق برای مرغ‌داری دام‌داری‌ها

این مشاغل یعنی دام‌داری‌ها و مرغ‌داری‌های صنعتی بزرگ یا کوچک، به‌شدت نیازمند این دستگاه هستند. در این دام‌داری‌ها نیاز است که دستگاه تهویه هوا یا بخاری یا خنک‌کننده‌ها و چراغ و لامپ‌های روشنایی در ساعات مشخص ۲۴ ساعت شبانه‌روز یا هفتگی روشن یا خاموش شوند. نیروی انسانی هیچ‌گاه دقت یک دستگاه را ندارد و البته نیروی انسانی نیازمند هزینه کردن و پرداخت دستمزد است. اما بهره‌گیری از تایمر قابل تنظیم برق این مشکلات را رفع خواهد کرد.

تایمر برق برای پمپ آکواریوم

کسانی که با آکواریوم و پروش ماهی سرکار دارید حتما با این مشکل روبرو بوده‌اند که در یک بازه‌ی زمانی نیاز به مسافرت داشته اما کسی برای نگه‌داری از ماهی‌های آن‌ها در دسترس نبوده است. یا استخرهای بزرگ پرورش ماهی که به صورت همیشگی نیاز به گرم شدن یا سرد شدن آب ماهی‌ها دارند و احتمالا کار کردن پمپ هوای آب آکواریوم نیز دارای اهمیت است.
تایمر برق دیجیتال یا آنالوگ در چنین زمان‌هایی یاری‌رسان این اشخاص است. چراغ‌ها ، بخاری یا پمپ هوا و پمپ آب آکواریوم با تنظیم تایمر برق می‌تواند در زمان مشخص شده بدون نیاز به حضور فرد روشن یا خاموش شود.

کاربرد تایمر دیجیتال و آنالوگ برق
کاربرد تایمر دیجیتال و آنالوگ برق

تایمر برق برای پمپ آب کشاورزی و باغبانی

یکی از کاربردهای مهم این دستگاه در کارهای کشاورزی و باغبانی است. ایران یک کشور خشک است و باغ‌دارن و کشاورزان روز به روز به کارهایی مانند تغییر الگوی کشت یعنی کاشت درختان و محصولات دیم ( باغ دیم ) کم‌آب به جای درختان با نیاز آبی بالا می‌پردازند. همچنین مدیریت آب و آبیاری در شب‌هنگام یکی از مهم‌ترین عوامل است تا بیماری‌های باغی و کشاورزی کاهش یافته و با آب‌یاری تحت فشار قطره‌ای میزان هدر رفت آب کاهش یابد.

یک باغ‌دار یا یک زمین دار می‌توان با خرید تایمر برق و برنامه‌ریزی آن می‌تواند دستگاه پمپ آب و کشاورزی و تلمبه خود را در ساعات مشخص شب یا نیمه شب یا حتی روز بدون نیاز به سرکشی و حضور کارگر و… در ساعات مشخص روشن کند و سپس دستگاه در ساعت معین خاموش خواهد شد. فرض می‌کنیم درختان یک باغ نیاز دارند که در هفته ۱ بار در روز دوشنبه و از ساعت ۳٫۵ بامداد آبیاری شوند تا ساعت ۴٫۴۰ دقیقه. تایمر دیجیتال یا آنالوگ این امکان را فراهم خواهد کرد.


خرید تلگرامی و تلفنی با بخش پشتیبانی فروشگاه ها

تلگرام: ۰۹۲۱۶۰۱۲۴۸۹

تلفن: ۰۹۲۱۷۹۸۹۵۳۳ – ۰۷۱۳۲۲۸۹۶۱۷

 

همچنین ببینید

پریز تایمر دار برق

آموزش تصویری تنظیم تایمر برق یا پریز تایمردار

در این جستار آموزشی به موضوع آموزش تصویری همراه با عکس چگونگی تنظیم و استفاده …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 5 =