خانه / معرفی مشاغل / وکیل خانواده در شیراز معرفی دفتر وکالت

وکیل خانواده در شیراز معرفی دفتر وکالت

وکیل خانواده طلاق حضانت مهریه

در این جستار ( مطلب ) که یکی دیگر از نوشته‌های معرفی بهترین‌های مشاغل در شهر شیراز و است، کوشش کرده‌ایم با توجه به درخواست‌های مطرح شده از سوی کاربران، به معرفی وکیل خانواده در شهر شیراز و استان فارس جهت ارائه‌ی خدمات حقوقی و کیفری و مشاوره حقوقی ویژه‌ی متقاضیان بپردازیم.

موضوع و دعاوی و پرونده‌های خانوادگی از دسته موضوع‌هایی است که مراجعین فراوانی دارد و باتوجه به پیچیدگی قوانین در صورت درگیری در مسائل خانوادگی مراجعه‌ی موکل به وکیل متخصص در آن امور بایسته به نظر می‌رسد.

در ادامه به مطرح کردن این موارد و البته معرفی چند تن از بهترین وکلای پایه یک دادگستری در شیراز می‌پردازیم و شماره تلفن و راه‌های تماس با ایشان را برای مخاطبین در همین پست درج خواهیم کرد. در آغاز پیش از هر چیز شماره تلفن جهت هماهنگی اولیه و تعیین وقت جهت سپردن پرونده و مشاوره حقوقی خانواده با وکیل پایه یک دادگستری ( آقایان دشتی، قائدی، امیرپور، دهقانی ) در شیراز: ۰۹۲۱۷۹۸۹۵۳۳

از دید منتقدان این تارنما معرفی وکیل خوب در شیراز تنها مربوط به وکلایی است که دارای تخصص و تجربه در یک زمینه‌ی خاص باشند.

تلفن وکیل شیراز
تلفن وکیل شیراز

قوانین حقوقی خانواده

قانون‌های خانواده در واقع قانون‌هایی هستند که امکان این برای طرفین وجود ندارد که بتوانند بر ضد آن عمل کنند مگر موردهایی که در قانون به زن و شوهر اجازه داده شده است که آن را تعیین کنند. برای نمونه در اشاره به یکی از این موارد می‌توان به حق انتخاب جایگاه زندگی یا محل اقامت که می‌تواند در زمان ازدواج به زن یا مرد داده شود.

همچنین قوانین که در ارتباط با مطائلی مانند مهریه و جهیزیه هستند را باید در دسته‌ای جداگانه از موارد خانوادگی دانست زیرا این‌گونه امور حاشیه‌ای هستند و به رضایت دو طرف وابسته است. به هر صورت در صورت درگیری میان زن و مرد از دیدگاه قانونی در صورت امکان باید در مرحله نخست برای شناخت کافی از حق و حقوق زن و مرد یک مشاوره حقوقی با وکیل متخصص در امور خانواده انجام شود و سپس در صورت نیاز پرونده برای دنبال شدن به وکیل سپرده شود.

حضانت فرزندان

ما در این بخش به صورت کلی به چند مورد مهم درباره‌ی سرپرستی و حظانت فرزندان می‌پردازیم ولی به صورت کلی در صورت درگیر بودن با چنین پرونده‌ای بهتر است که وکیل خانواده در شیراز ( دارای تخصص و تجربه ) دنبال‌گر ماجرا باشد.

برای دریافت و گرفتن حضانت فرزند توسط پدر ( در صورت جدا شدن پدر و مادر ) برپایه‌ی قوانین مادر تا سن ۷ سالگی پسر یا دختر اولویت دارد و پس از آن حضانت با پدر می‌تواند باشد.
طفل دختر در سن ۹ سالگی از حضانت خارج شده و طفل پسر در سل ۱۵ سالگی دیگر نیازی به حضانت ندارد و خود او می‌تواند برگزیند که با پدر خود زندگی کند یا با مادر خود. البته پس از ۷ سالگی نیز اگر حضانت به پدر داده شد مادر می‌تواند برای ملاقات فرزند وقت مشخص بگیرد.

وکیل خانواده حضانت فرزند آقایان قائدی و امیرپور: ۰۹۲۱۷۹۸۹۵۳۳

اجرت المثل

باید دانست که برای آن‌که به زن حقوق اجرت المثل تعلق بگیرد نباید زن خواهان طلاق بوده باشد و اگر مرد درخواست طلاق داده باشد این مورد قابل انجام است. البته این موارد پیچیده است و اگر درخواست طلاق از سوی مرد باشد اما این درخواست به دلیل تخلف زن و زوجه از وظایف همسری یا سو اخلاق باشد پس در نتیجه این حق یعنی اجرت المثل به وی تعلق نمی‌گیرد.

مهریه و دادخواست اعسار

آن‌گاه که مرد قصد طلاق دادن زن را داشته باشد باید حتما مهریه زن را به صورت کامل و بدون کم و کاست پرداخت کند و پیش از طلاق تکلیف زن از نظر حقوقی مشخص شود. مردان می‌توانند مهریه را به صورت نقدی پرداخت کنند که مشکل خاصی ندارد.

در برخی موارد پیش می‌آید که مرد یا زوج خواهان طلاق دادن زن را دارد ولی توانایی پرداخت مهریه سنگین را ندارد و نمی‌تواند آن را به صورت یک‌جا پرداخت کند. در این زمان مرد می‌تواند از مراجع قضایی تقاضا و دادخواست اعسار کند و اگر این درخواست اعسار از سوی دادگاه خانواده پذیرفته شد، داده می‌تواند مهریه را برای مردم قسطی کند نا زوج علاوه بر طلاق دادن زن مهریه را به صورت ماهیانه پرداخت کند.

جهت دریافت مشاوره حقوقی و سپردن پرونده به وکیل خانواده در شیراز: ۰۹۲۱۷۹۸۹۵۳۳

مشاوره حقوقی وکیل شیراز
مشاوره حقوقی وکیل شیراز
وظایف مهم زن و شوهر پس از ازدواج

پس از این‌که میان دو تن ازدواج رخ داد و عقد انجام شد زوجین در برابر هم دارای وظایفی هستند که انجام ندادن این تکالیف بی‌گمان در زندگی زناشویی ایشان ایجاد اختلال خواهد کرد. برپایه‌ی قوانین مربوط برنهاده شده می‌توان مهم‌ترین موارد را به این شرح اعلام کرد:

  • زوج و زوجه باید حداکثر کوشش خود را برای برخورد و رفتار صحیح با یکدیگر داشته باشند.
  • زن و مرد پس از فرزندآوری باید با یاری یکدیگر در تربیت و پرورش کودکان به گونه‌ی درست تلاش کنند.
  • طبق قوانین و برپایه‌ی برداشت از قوانین جاری جمهوری اسلامی ایران، مردم نقش مدیریت خانواده و ریاست را دارد.
  • از جمله موارد مهم که به عهده‌ی شوهر است تامین نفقه مانند خوراک ، پوشاک و لباس، نیازهای اصولی زندگی و بر دوش شوهر است.
  • زن باید در خانه‌ای که شوهر مشخص می‌کند زندگی کند مگر این‌که در زمان عقد مشخص شده باشد که اختیار تعیین جایگاه زندگی و منزل برای زن است.
  • مرد برپایه‌ی قوانین می‌تواند زن خود را از حرفه و کار و پیشه‌ای که مخالف عفت و مطالح زندگی زناشویی است منع کند و از آن جلوگیری کند.
  • زن اختیار دارد که در دارایی‌های خود هر تصرفی را اعمال کند و در این زمینه نیازی به اجازه و اذن شوهر نیست.

مدت زمان طلاق توافقی

طلاق توافقی گونه‌ای دیگر از طلاق است که دو طرف پیش از اقدام در زمینه‌ی مواردی مانند مهریه و اجرت المثل و نفقه و حضانت فرزندان و دیگر حقوق زن و مرد به توافق می‌رسند و بدون درگیری و مشکلات معمول حکم طلاق را می‌گیرند. طلاق توافقی می‌تواند از طرف وکلای زن و شوهر دنبال شود و نیازی به حضور دو طرف در دادگاه و دیگر موارد نیست.

پیگیری  توسط وکیل طلاق توافقی در شیراز و استان فارس هم اکنون نزدیک به ۳ ماه و اندی به درازا کشیده می‌شود. این دفتر وکالت با دارا بودن بهترین وکیل خانواده در شهر شیراز و استان فارس، امکان دریافت حکم قطعی طلاق توافقی بدون نیاز به حضور طرفین را در مدت یک هفته تا ۱ ماه دارد. شما می‌توانید در صورت نیاز به طلاق توافقی فوری در شیراز با شماره‌های درج شده در همین پست در تماس باشید تا مراحل طلاق توافقی از طرف وکیل پایه یک دادگستری آقای دشتی به صورت فوری و در مدت زمان اندک انجام شود. ۰۹۲۱۷۹۸۹۵۳۳

وکیل خانواده طلاق و طلاق توافقی
وکیل خانواده طلاق و طلاق توافقی

طلاق یک‌طرفه

طلاق یک طرفه نوع طلاقی است که دو طرف با یکدیگر توافق ندارند و یکی از طرفین قصد اقدام برای جدایی و طلاق گرفته است. طلاق به دو دسته‌‎ی رجعی و بائن بخش‌بندی می‌شود و خود طلاق بائن نیز به طلاق خلع و مبارات بخش می‌شود.

مرد حق رجوع و بازگشت به زن را دارد و این در قوانین درنظر گرفته شده است. همچنین زن اگر یکی از شرط های دوازده گانه را در زندگی زناشویی داشته باشد خود به خود از طرف مرد وکیل است تا شخصا یا غیابا اقدام به طلاق کند.

در این صورت وکیل خانواده آقایان امیرپور و قائدی از بهترین وکلای پایه یک دادگستری در شهر شیراز و استان فارس آماده‌ی ارائه‌ی خدمات حقوقی و قبول پرونده و دعاوی طلاق یک طرفه را دارند. در صورت نیاز موکلین می‌توانند با شماره تماس‌های درج شده در این پست در تماس باشند و اقدام به تعیین وقت نمایند.

همچنین ببینید

وکیل طلاق توافقی شیراز

وکیل طلاق توافقی در کوتاه‌ترین زمان

در این جستار ( مطلب ) به معرفی طلاق توافقی ، مدارک مورد نیاز برای …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست + 7 =